Zigana Kayak Merkezi - Gümüşhane

Zigana Kayak Merkezi - Gümüşhane

Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde bulunan Zigana Kayak Merkezi, Gümüşhane il sınırları içerisinde bulunmaktadır. Büyük bir bölümünü ormanlık alanların kapladığı tesisin 1900 m ile 2500 m arasındaki yükseklikler kayak yapmaya uygundur. Kayak sezonu Aralık ayında başlayıp Nisan ayında biterken, kar kalınlığı sezon boyunca yaklaşık olarak 100 cm ile 150 cm arasında gidip gelmektedir. Zigana Kayak Merkezi ile kayakçılar kadar yayla turizmcileri de ilgilenmektedir.
Bölgede Konaklama amacıyla bulunan tesis “Gümüşhane Zigana Gümüşkayak Yaylakent” tir. Aslında Zigana Kayak Merkezi adıyla andığımız tesisin ta kendisidir. Tesisin her odasında televizyon, ısıtma sistemi, banyo ve sıcak suyu mevcuttur. 150 kişilik restoranında her gece canlı müzik olan bu tesis, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın standart ölçülerinde ve kalitesindedir. Doğu Karadeniz’in eşsiz havası ve inanılmaz manzarasını tüm dağ, yayla ve kış sporcularına sunan bu eşsiz tesisin hemen yanındaki çam ormanları içerisindeki yürüyüş yolunda, doğanın tüm ihtişamıyla karşınıza çıkmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca bu çam ormanlarının içerisindeki muhteşem güzellikteki “Limni Gölü” de Yaylakent’e sadece 5 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Zigana Kayak Merkezi’nde 800 m ve 1500 m uzunluğunda iki ayrı pist sezon boyunca kayakseverlerin kullanımına açılmaktadır. Dilediğiniz takdirde en iyi kayak malzemeleri ni tesisten temin edebilir, tesisin hocalarından en iyi şekilde kayak dersi alabilirsiniz.
Zigana Kayak Merkezi Zigana Geçidi’ne yaklaşık 3 km, Trabzon Havaalanı’na 60 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ulaşımda kullanılabilecek yollar tamamen asfalt olup rahatlıkla ulaşıma elverişlidir.
Zigana Kayak Merkezi’ni tercih edecekseniz eğer ulaşım şansınız varsa mutlaka görmeniz gereken birçok yer sizi bekliyor olacak. Yazıda da belirtilen “Limni Gölü” orman içindeki göl manzarasıyla herkesi büyülüyor. 25 km uzaklıktaki “Karaca Mağarası” da görülmesi gereken yerlerden. Alanya’daki Damlataş Mağarası’nı andırıyor. “Tomara Şelalesi”, “Santa Harabeleri” ve “İmera Manastırı” görülmesi gereken diğer yerler arasında.

İlgili Görseller

Etiketler :

kayak merkezi Kayak Merkezleri zigana Zigana kayak merkezi

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Alarahan Kalesi - Antalya Arap Camii - İstanbul Amasya Müzesi - Amasya

Google Ads