Uludağ Kayak Merkezi - Bursa

Uludağ Kayak Merkezi - Bursa

Bursa kentimizin Güneybatısında yer alan, Fatintepe ve Kuşaklıkaya adlarındaki 2 tepe üzerinde kurulmuş olan Uludağ Kayak Merkezi, 11 bin 338 hektarlık alanı içeren Milli parkda dahil olmak üzere, Bursa şehir merkezine yakın sayılabilecek bir konumda yer almaktadır.
1961 yılında Milli park olarak ilan edilen ve Bursa şehir merkezine 36 Km mesafede yer alan Uludağ Kayak Merkezi, modernliği ve kalitesi ile ülke kış turizminin merkezi konumundadır.
Yaz sezonunda merkez Antalya ve Bodrum olduğu gibi, kış sezonununda önemli kayak merkezleri arasındadır, Uludağ Kayak Merkezidir.
Modern otel ve tatil köyleri, günübirlik kayak turları ve geziler için özel tesisler, alışveriş merkezleri, dans ve eğlence merkezleri, işletmeler tarafından sunulan kayak malzemeleri kiralama hizmetleri, kayak uzmanları tarafından verilen özel dersler ve daha birçok ayrıcalık Uludağ Kayak Merkezinde ziyaretçilere, diğer bir değişlede müşterilere sunuluyor.
Uludağ Kayak Merkezi, Alp ve Kuzey Disiplininin sonucu olarak Tur Kayağı ve Helikopterli Kayak aktivitelerine elverişli bir Kayak Merkezidir.
Birden çok iklimin hakim olduğu Uludağda birçok türde çiçek ve ağaç yetişiyor. Ormanlarla kaplı olan muhteşem bir ortamda kurulmuş adeta bir cennettir Uludağ Kayak Merkezi.bu kadar özelliği bir arada bulundurmadığı birçok yetkili tarafından da doğrulanıyor.
Anadoluda yer alan Olympos dağlarının en gösterişlisi olduğu kabul edilen Uludağ, hem yaz mevsiminde, hemde kış mevsiminde ziyaretçilerini bağrına basıyor.
Mart ayında yeşilin her tonunun görülmeye başladığı Uludağ, Yaz mevsiminin girmesiylede doruk noktasına ulaşıyor ve adeta bir çiçek bahçesi görünümüne bürünüyor.
En düşük rakım 1750 Metre, en yüksek rakımsa 2435 Metre olan Uludağ Kayak Merkezinde, zirve ise tam 2543 Metre.
Otellerin yer aldığı alanın zirve noktası ise 2000 metre dolaylarında.Toplam olarak 11 adet ana pistin yer aldığı Uludağ Kayak Merkezinde, alpin usulü, snowboard, cross country, heli skiing stillerinde kayak yapılan pistlerle birlikte, hayli geniş ve bir okadarda rahat olan arazinin her yerinde de kayak yapılabiliyor. 13 adet Liftin, 7 adet telesiyejin, 6 adet teleskinin, 7 adet T Bar'ın, 24 saat açık olan acil yardım merkezinin ve 1 adet mobil kliniğin yer aldığı Uludağ Kayak Merkezinde, en uzun pist 2.000 Metre (2 Km), en uzun telesiyej ise 1700 metre (1,7 Km)'dir.
Uludağ Kayak Merkezindeki toplam pistlerin uzunluğu ise 25 Km dolaylarında olduğu söylenmektedir.
Daha çok Marmara bölgesi iklim şartlarına sahip olan Uludağ, güney ve güneybatı'dan esen rüzgarların etkisi altında kalan bir yer konumuna sahip.Kar kalınlığının 3 Metreye kadar ulaştığı Uludağ Kayak Merkezinde, kayak için en uygun ve en sağlıklı sezonun Aralık ayı başı ile Nisan ayı ortaları olduğu belirtiliyor.
Birbirinden lüks, birbirinden görkemli onlarca otel ve tatil köyünün yer aldığı Uludağ Kayak Merkezinde, her kesime ve her cebe hitap eden konaklama tesislerine de rastlamak mümkün.
Bursa şehir merkezine ve hava alanına yakın olmasıylada ulaşımın kolay olduğu Uludağ Kayak Merkezi, kış mevsiminde tatile çıkacakların kesinlikle gözardı etmemesi gereken bir yer.

İlgili Görseller

Etiketler :

Kayak Merkezleri uludağ uludağ kayak merkezi turistik yerlerimiz kış turizmi

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Limyra Antik Kenti - Antalya Bastoncular Çarşısı - Zonguldak Antiochia Ad Cragum Antik Kenti - Antalya

Google Ads