Tuzla (Gölü) Kuş Cenneti - Muğla

Tuzla (Gölü) Kuş Cenneti - Muğla

Tuzla Gölü; çevresi zeytin ağaçlarıyla kaplı bir alanda, Ege Denizi'nin tatlı suyla birleştiği noktada gizli kalmış bir doğa harikasıdır. Bodrum'un hemen yanı başında olan ama olumsuz çevre etkilerinden uzakta olan Bargilya antik kentinin yakınlarında bulunmaktadır. Toplam 125 çeşit kuşun barındığı kuşlar beslenme ihtiyaçlarını bu bölgedeki tuzla gölünden elde ederler.

Sulak alanın en gözde canlıları flamingolardır. Ayrıca Akça Cılıbıt kuşu gibi birçok kuş çeşidi de bulunmaktadır. Birçok kuş gözlemcisi belli mevsimlerde dünyanın dört bir yanından buraya gelmektedir. Kuş cenneti olan göl kış aylarında flamingoları ağırlayarak Kasım ayından Nisan ayına kadar rengârenk bir dans şöleni yaparlar. Gölün üzerinde binlerce sayıdaki flamingolar insana huzur ve neşe veren renkleriyle mükemmel bir göz ziyafeti sunarlar.

Bu doğa harikası yer kısacası en az bir gününüzü geçireceğiniz bir turizm cennetidir. Bodrum'a sadece 25 km uzaklıkta olan bu muhteşem doğa harikası kesinlikle görülmeye değer bir yerdir.

İlgili Görseller

Etiketler :

Tuzla (Gölü) Kuş Cenneti - Muğla Tuzla Kuş Cenneti Muğla tuzla kuş cenneti nerededir? tuzla kuş cenneti hangi ildedir?

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Taşhan - Afyonkarahisar Bigali Kalesi - Çanakkale Hakkı Çavuş Camisi - Balıkesir

Google Ads