Kelebekler Vadisi - Muğla

Kelebekler Vadisi - Muğla

Derin bir vadinin tabanında yer alan Kelebekler vadisi Fethiye'nin en güzel koylarından birisidir. Vadide İlkbahar aylarından başlayarak yılın büyük bölümünde Jersey Tiger (kaplan Kelebekleri) nin de aralarında olduğu 40'dan fazla tür kelebek gözlenir.
Fethiye çevresinin en çarpıcı yerlerinden birisi Kelebekler Vadisi'dir. 1995'in 8 Şubat'ında 1. derecede doğal SİT ilan edilen ve her türlü yapılaşmaya kapatılan kayalık ve çamlık vadide biraz zahmetlice tırmanıştan sonra milyarlarca, milyarlarca kelebeğin kayaları, ağaçların gövdelerini ve yapraklarını, kısacası her yeri bir şal gibi örttüğünü görmek çok şaşırtıcı bir etki yaratıyor. Zaten ismini de bu özelliğinden dolayı alıyor.

Önce bunu fark edemiyorsunuz, doğal görüntü böyleymiş gibi geliyor insana. Ama bir ses, bir hareketle havalanıveren kelebekler gökyüzünü kaplıyor, vadiye gölge düşüyor.
Kelebekler Vadisine karayolu ile ulaşmak mümkün değildir. Kiralayacağınız Tekne ile 1,5 saatte Fethiye'den ulaşımı sağlayabilirsiniz.

İlgili Görseller

Etiketler :

Kelebekler Vadisi - Muğla Kelebekler Vadisi Muğla muğladaki turistik yerler muğlada bulunan turistik yerler kelebekler vadisi nerededir?

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Adramytteıon Antik Kenti Kurşunlu Camii - Muğla Mevlevihane - Tokat

Google Ads