Kartalkaya Kayak Merkezi - Bolu

Kartalkaya Kayak Merkezi - Bolu

Kartalkaya Kayak Merkezi, Karadeniz Bölgesi’nde, Bolu ilinin güneydoğusunda, Köroğlu Dağları üzerinde ve Köroğlu Milli Parkı içerisinde bulunan; Türkiye’nin en gözde kayak merkezleri arasındadır. Ayrıca yerli turistler gibi, yabancı turistler de Kartalkaya Kayak Merkezi’ni tercih etmektedirler.
“Alp disiplini”,“tur kayağı” ve “kayaklı koşu” açısından oldukça uygun olan Kartalkaya Kayak Merkezi’nin ortalama 1850 m ile ve 2200 m’si arasında kayılabilmektedir. Aralık ayında başlayan kayak sezonuna Nisan ayında nokta konulmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi’nin önemli bir özelliği de, İstanbul ve Ankara’dan sağlanan ulaşım kolaylığıdır. Her iki şehirden de, ortalama 3 saat gibi bir sürede merkeze ulaşılabilmektedir. Ayrıca Bolu il merkezinden halk otobüsleriyle de bölgeye ulaşım sağlanmaktadır. Kartalkaya Kayak Merkezi, konforlu konaklama ve üst düzey sağlık hizmetlerini de müşterilerine sunmaktadır. Bölgedeki otellerin yatak kapasiteleri yaklaşık 1250’dir. Ayrıca merkezde kayakçıların göreceği güzel bir çam manzarası bulunmaktadır.
kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi, günübirlik tercih eden kayakçıların gözdelerindedir. Merkeze ulaşımın kolay olduğu şehirlerden (Bolu, İstanbul, Ankara, Düzce, Sakarya, Bilecik …) günübirlik turlar düzenlenmektedir. Örneğin İstanbul’dan yapılan bir turu incelediğimizde İstanbul’un 3 merkezinden (Ataköy, Etiler, Kadıköy) alınan yolcularla 03.30’da başlayan bir tur 22.00’da İstanbul’da oluyor. Otobüste küçük bir kahvaltı, sıcak ve soğuk içecekler, oteldeki sucuk ekmek-kola, dönüşteki şarap ve sınırsız bir şekilde Kartal Otel’e ait liftlerden yararlanma olanağının bulunduğu tur, yapıldığı güne göre 110 TL ve 130 TL olarak fiyatlandırılmış.
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde, Kartal Otel 6 adet teleski, 2 adet telesiyej ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 piste sahiptir. Mekanik tesiste 6000 kişi/saat taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Dorukkaya Otel ise bünyesinde 8 adet teleski bulundurmaktadır. Ayrıca bu otelde Türkiye’nin ilk profesyonel “snow park”ı bulunmaktadır. Snow parkta 3 adet box, 3 adet handrail, 3 ana rampa ve 1 tane de corner bulunmaktadır.

İlgili Görseller

Etiketler :

kartalkaya kartalkaya kayak merkezi kayak merkezi Kayak Merkezleri Turistik yerler

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Söğüt Ertuğrul Gazi Müzesi Paşa Han ( Voyvoda) - Tokat Evliya Çelebi Cami - Balıkesir

Google Ads