Gümbet Koyu - Muğla

Gümbet Koyu - Muğla

Gümbet koyu Bodrum'un en ünlü koylarından biridir. Bodrum'a 2 kilometre uzaklıkta olan Gümbet hem Bodrum'a yakınlığından dolayı hem de uzun kumsalıyla deniz, kum ve güneş kombinasyonuyla kendinin popüler olmasını sağlamıştır.

Bodrum'un en çok tercih edilen pansiyonları ve otelleri burada bulunmaktadır. Hızlı ve eğlenceli bir gece hayatı olan Gümbet'e birçok sayıda yerli ve yabancı turist gelmektedir. Yabancı turist çok fazla olduğundan dolayı Gümbet'te tabelalar bile genelde İngilizcedir. Süslü rengârenk çarşısı ve Barlar Sokağı ile buraya yapay bir hava katmaktadır. Otellerin genelde deniz kıyısında olması ve merkeze yakın olmasından dolayı genelde çocuklu aileler tarafından tercih edilen tatil mekânlarındandır.

Sahili boyunca uzayıp lezzetli balık lokantaları ve restoranlarında tatilinizin keyfini sürebileceğiniz bir manzaraya sahiptir. Temiz koyu ve sahili ziyaretçilerin akın etmesini sağlamaktadır. Bodrum'daki mavi bayrağa sahip olan diğer plajlardandır. Uzun olan sahilin her yerinden denize girmek mümkündür. Koyun ılık bir suya sahip olması diğer tercih sebeplerindendir. Bunun dışında kıyı sığdır ve sahilden uzaklaştıkça deniz yavaş yavaş derinleşir. Koy sıcak yaz günlerinden boğazdan doğru gelen serin hava ile serinliğe bürünebilir bir yapıdadır. Bu özelliği Gümbet sahilinde yelken, su kayağı, rüzgâr sörfü, parasailing gibi birçok spor yapılabilmektedir.

İlgili Görseller

Etiketler :

Gümbet Koyu - Muğla Gümbet Koyu Muğla gümbet koyu nerededir? gümbet nerededir? muğladaki turistik yerler muğlada bulunan turistik yerler

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Fırtına Deresi - Rize İshak Paşa Sarayı - Ağrı Rüstempaşa Camii - Sakarya

Google Ads