Erciyes Kayak Merkezi - Kayseri

Erciyes Kayak Merkezi - Kayseri

Erciyes Kayak Merkezi İç Anadolu Bölgesi ve Kayseri il sınırları içerisindedir. Kayseri il merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan merkez, ulaşımın kolaylığı ile de dikkat çekmektedir. Ankara’dan ortalama 4, Adana’dan ortalama 5 saatte kara yolu ile merkeze ulaşmak mümkündür. İzmir ve İstanbul gibi metropollerden ise hava yolu ile kısa sürede ve rahat yolculuklarla merkeze ulaşım sağlanabilir.
Kış mevsimi boyunca sürekli kar yağışının olduğu merkezde kayak sezonu Kasım ayı ile başlayıp Mart ayı ile sona ermektedir. Toz karda kayak yapmanın mümkün olduğu tesisin ortalama kar kalınlığı 2 metredir. Erciyes Kayak Merkezi’nde 1800 m ve 3000 m arası yüksekliklerde kayak yapmak mümkündür. Merkezdeki en uzun pist 3,5 km uzunluğundayken; tüm pistlerin toplam uzunluğu yaklaşık 12 kilometredir. Merkezde 8 adet mekanik lift bulunmaktadır. Bunlardan 3 tanesi baby lift, 2 tanesi telesiyej ve 3 tanesi de teleski dır. Bunların arasında en çok telesiyej pistler tercih edilmektedir. Birinci telesiyej 1500 m; ikinci telesiyej 1600 m uzunluğundadır. İkinci telesiyej daha çok profesyonel kayakçılara hitap etmektedir ve ayrıca bu telesiyej Türkiye’de bulunan kayak merkezleri arasında en uzun chair liftlerdendir. Merkezde 24 saat açık bir sağlık ocağı bulunmaktadır. Ayrıca bölge jandarma kontrolündedir.
Erciyes Kayak Merkezi’nde konaklamak için birçok seçenek bulunmaktadır. “Hilton Otel” ve “Dedeman Otel” gibi çok bilinen zincire sahip otelleri tercih edebileceğiniz gibi, “Ace Otel”, “Almer Otel”, “Grand Eras Otel” ve “Bülent Otel” gibi otelleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca Erciyes Kayak Merkezi’nde Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü’ne ait 140 yataklı bir kayak evi müşterilerini beklemektedir.
Erciyes Kayak Merkezi’ne en yakın havaalanı, Kayseri Erkilet Havaalanı’dır. Merkeze ulaşmak için kullanılan tüm yollar asfalt olup, tüm kayakseverlere rahat bir ulaşım sağlamaktadır. Eğer özel aracınızla Erciyes Kayak Merkezi’nin yolunu tutuyorsanız ve hava kar yağışlı ise mutlaka zincir bulundurmalısınız. Aksi takdirde jandarma muhtemelen Erciyes’e çıkmanıza izin vermeyecektir.

İlgili Görseller

Etiketler :

erciyes kayak merkezi kayak merkezi Kayak Merkezleri kış turizmi turistik yerler

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Maket Amasya - Amasya Kurtkulağı Kervansarayı - Adana Bartın Irmağı - Bartın

Google Ads