Davraz Kayak Merkezi - Isparta

Davraz Kayak Merkezi - Isparta

Davraz Kayak Merkezi; Isparta il sınırları içerisinde bulunmakta ve şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta olan Davraz Dağı’nın üzerinde bulunmaktadır. Davraz Dağı’nın yüksekliği 2637 m olmakla birlikte, kış sporlarına elverişli kısımları ortalama 1650 metre civarlarında bulunmaktadır. Bilimsel olarak ve coğrafi kaynaklarda dağın ismi Davras şeklinde söylenmektedir. Ancak halk dilinde ve yoğunlukla Davraz şeklinde söylendiğinden kayak merkezinin resmi adı “Davraz Kayak Merkezi” olarak kabul edilmiştir.
Davraz Kayak Merkezi, tamamlandığı 1997 yılından bu yana, çektiği turist sayısı grafiğini giderek yükseklere çıkarmaktadır. Bu turistlerin neredeyse tamamını yerli turistler oluşturmaktadır.
Şubat ayı kaymak için en uygun zamandır. Ayrıca fiyat olarak da türevi kayak merkezlerinden daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Uludağ’da günlük ortalama 120-200 TL arasında değişen fiyatlara karşı Davraz’’da günlük 80-120 TL arasında konaklamanız mümkündür. Ayrıca dağın üstünde değil, civarında konaklamak isterseniz çok daha cazip fiyatlara konaklama şansı bulabilirsiniz.
Aslında Davraz Kayak Merkezi’nin en önemli özelliği o eşsiz manzarası. Aşağı baktığınızda; bir tarafınız bembeyaz dağlar, bir tarafınız yemyeşil ormanlar, bir tarafınız tüm ihtişamıyla Eğirdir Gölü. Ayrıca Davraz Dağı; kondisyon edinmek, akciğerleri güçlendirmek için de birebir. Öyle ki, birçok futbol takımı gelip Davraz Dağı’nda kamp yaparak bu eşsiz oksijen kaynağını kullanmaktadır.

İlgili Görseller

Etiketler :

davraz Davraz kayak merkezi kayak merkezi Kayak Merkezleri kış turizmi turistik yerler

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Taşhan - Amasya Burdur Müzesi - Burdur Anzavur Tepesi - Ağrı

Google Ads