Bozdağ Kayak Merkezi - İzmir

Bozdağ Kayak Merkezi - İzmir

Bozdağ Kayak Merkezi; Ege Bölgesi’nde, İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırları içerisinde, kendisi ile aynı adı taşıyan Bozdağ Köyü sınırları içerisinde ve yine aynı adlı Bozdağı’nın üstünde bulunmaktadır.
Bozdağ Kayak Merkezi, kış mevsiminde sürekli yağış almaktadır. Aralık ayından Mart ayına kadar kayak yapmanın mümkün olduğu tesis, yaz aylarında hizmete açılmamaktadır. Akdeniz ikliminin görüldüğü merkezde kar kalınlığı 80 cm ile 120 cm arasında değişmektedir.
Kayak alanlarının 1528 m ile 2157 m arasında bulunduğu Bozdağ Kayak Merkezi’nde 2 adet teleski bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi 650 m çıkış, 1200 m iniş kapasitelidir. Ayrıca bir tane de telesiyej Bozdağ Kayak Merkezi’nde hizmet vermektedir. Telesiyej ise 1549 m çıkış ve saatte 1000 kişi taşıma kapasitesine sahiptir.
Bozdağ Kayak Merkezi’nde, otelde konaklama mümkündür. Hafta içi ve hafta sonu fiyatları arasında ciddi bir fark olan otelin 2 ve 6 kişilik odaları olduğu gibi, süitleri de bulunmaktadır. Hafta içi 2 kişilik odanın fiyatı 180 TL, 6 kişilik odanın fiyatı 360 TL iken; hafta sonu bu fiyatlar 260 TL ve 570 TL’ye çıkmaktadır. Süitleri ise hafta içi 270 TL, hafta sonu 370 TL gibi bir ücretle kullanılabilmektedir. Ancak sömestr boyunca hafta içi de olsa hafta sonu fiyatları geçerli olmaktadır. Tüm oda tipleri için “Tam Pansiyon” sistemi uygulanırken, 0-5 yaş grubu çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş grubu çocuklar da %50 indirim oranıyla tesisten yararlanabilmektedirler.
Bozdağ Kayak Merkezi’ne gidilecekse kar durumu ile ilgili kesinlikle bilgi alınmalıdır. Kış sezonunun kısa olabildiği kayak merkezleri nden olduğu için, elverişsiz kar durumuna da sahip olabilmektedir. Kayak dışında kamp ve dağ yürüyüşü için de çok uygun bir merkez olan Bozdağ Kayak Merkezi dağ, kar, orman ve gölü bir araya getirerek eşsiz bir doğa manzarasını barındırmaktadır.
İzmir’den özel araçla veya otobüsle Bozdağ Kayak Merkezi’ne ulaşılabilir. Torbalı istikameti kullanıldığında 150 km, Salihli istikameti kullanıldığında 130 km uzaklığında bulunan merkezin Bozdağ Köyü’nden sonraki yolları çok iyi değildir.

İlgili Görseller

Etiketler :

bozdağ bozdağ kayak merkezi kayak merkezi Kayak Merkezleri kış turizmi

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Assos Ören Yeri - Çanakkale Avnik Kalesi - Ağrı Alarahan Kalesi - Antalya

Google Ads