Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı - İstanbul

Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı - İstanbul

Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı bünyesinde;dünyanın en eski bandosu olan Mehter bulunmaktadır.Mehter,müzenin açık olduğu günlerde 15:00-16:00 saatleri arasında iki seans halinde konser vermektedir.Her türlü konferans,panel,sergi, açık oturum gibi kültür,sanat ve bilimsel faaliyetlere açık "Kültür Sitesi" kompleksi yer almaktadır.Sanatçıların resim, fotoğraf gibi eserlerinin sergilendiği sergi salonu bulunmaktadır.

Askeri Müze;dini bayramların birinci günü,yeni yılın ilk günü ile pazartesi ve salı günleri dışında hergün 09:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
Askeri Müze;koleksiyonların zenginliği ve çeşidi açısından dünyanın önde gelen eski müzelerinden birisidir.Müzede yaklaşık bin yıllık dönemdeki Türk ve İslam devletleri ile muhtelif Avrupa devletlerine ait kesici ve savunma silahları, ateşli silahlar, toplar, atıcılık silahları tablolar, çadırlar, bayrak ve sancaklar, askeri kıyafetler, madalya ve nişanlar ile diğer etnografik eserler sergilenmektedir.

ADRES:Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı
Harbiye/Şişli/İSTANBUL

İlgili Görseller

Etiketler :

Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı - İstanbul Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı nerededir? Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı hangi ildedir? Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı vikipedi Askeri Müze Kültür Sitesi Komutanlığı

İÇERİK HAKKINDA YORUM YAZABİLİRSİNİZ.

Yazan: Güvenlik Kodu:
Yorumunuz:(Onaylanmadan sayfada görülmez)

İçerik Hakkında Yorumlar :

Bu içerik hakkında henüz yorum yazılmamış.İlk yorumu üstteki formu kullanarak yazabilirsiniz.

Tarihi ve turistik yerlerimizden rasgele görüntüler

Muğla Kültür Evi - Muğla Hasankeyf - Batman Amasra Kalesi - Bartın

Google Ads